Pırlanta ihracatında Türkiye 3.'sü
EN
444 50 16
Boyun Şekline Göre Pırlanta Kolye Seçimi

19.10.2023

Boyun Şekline Göre Pırlanta Kolye Seçimi

Boyun şekline göre pırlanta kolye seçimi, fiziksel ölçülerinize en uygun aksesuar ve takıları keşfedebilmeniz için en çok dikkat etmeniz gereken durumdur. Pırlanta; muhteşem dokusu, parıltılı yapısı, zarafet dolu özelikleriyle kolyeler için son derece ideal bir değerli taştır. Boyun yapınıza uygun bir pırlanta kolye seçimi ise hemen her kıyafetle kolyenizin eşsiz bir estetik uyum kurmasını sağlar.

Pırlanta kolyelerin yapısal özellikleri ve tasarımları farklılık gösteriyor olsa da en nihayetinde tüm kolyeler, vücut üzerinde düştükleri bölgeye vurgu yapar. Dolayısıyla kolyenin tasarımı kadar kullanacak kişinin boyun ölçüleri de son derece önemlidir. Boyun şeklinde göre pırlanta kolye seçimi yaparken öncelikli olarak kolyenin düştüğü vücut noktasına dikkat edilmelidir.

Bunun dışında pırlanta kolye tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı temel unsurlar da bulunur. Bunlar:

  • Boynun genel görünümü,
  • Vücut tipi
  • Yüz hattı,
  • Yüz şekli

Biçiminde sıralanabilir. Kalın, ince, uzun ya da kısa boyunluların pırlanta kolye seçerken boyun yapılarına fazlasıyla dikkat etmeleri gerekir.

Kalın Boyunlular Hangi Pırlanta Kolyeyi Tercih Etmeli?

Boyun şekillerine göre pırlanta kolye seçimi yaparken kalın boyun yapısı, önemli ölçüde avantajlar sağlar. Kalın boyun, pırlanta gibi minimalist detaylarla ışıltı saçan takılarda, muhteşem bir görünüm vadeder. Dolayısıyla kalın boyun yapısına sahipseniz, birçok farklı pırlanta kolye modeli arasından tercihte bulunmanız mümkündür.

Bununla birlikte kalın boyunluların minimalist detayların ön plana çıkarıldığı pırlanta tektaş kolye gibi modellere yönelim göstermesi daha doğru tercih olacaktır. Kolye ucunun minimalist olmasının yanı sıra zincir tercihinde bulunurken de aynı kriterleri gözetmeniz gerekir. İnce zincirler, kalın boyun yapısı için son derece ideal bir seçenektir.

Minimalist detayların ön planda tutulduğu pırlanta kolyeleri tercih etmeniz vücudunuz, boynunuz ve yüzünüz arasında estetik bir uyumun kurulmasını sağlar. Aynı zamanda pırlantanın ışıltısını çok daha efektif ve etkili olarak ifade edebilirsiniz. Burada kısa ve kalınlı boyunlu yapıya sahip olanların zincir uzunluğu açısından da kısa modelleri tercih etmesi, çok daha sağlıklı bir görünüm vadeder.

İnce Boyunlular Hangi Pırlanta Kolyeyi Tercih Etmeli?

Boyun şekillerine göre pırlanta seçimi kapsamında ince boyunlular da birçok avantajı bünyesinde barındırır. Her ne kadar avantajlı gibi görünse de ince boyunluların pırlanta kolye seçerken dikkat etmesi gereken birçok nokta vardır. Buradaki en önemli detay, ince boynun uzunluğudur. Boyun uzunluğu pırlanta kolye tercih ederken kesinlikle göz ardı edilmesi gereken bir etkendir.

Bununla birlikte ince boyunluların çok daha ihtişamlı ve iddialı pırlanta kolyelere yönelmesi genel olarak daha doğrudur. Boyun şekillerine göre pırlanta seçimi yaparken, eğer boyununuz inceyse kesinlikle gerdanlık tipi modeller ilk tercihiniz olmalıdır. Bu tarz pırlanta kolye modelleri, çok daha iddialı ve kreatif bir görünüm sunar.

Ayrıca ince boyunluların dikkat etmesi gereken bir diğer konu da pırlanta kolyedeki zincir kullanımıdır. İnce boyun yapısının olabildiğince ön plana çıkarılması ve pırlantanın eşsizliğini en iyi şekilde ifade edebilmeniz için kalın zincirler tercih edilmelidir. Boynunuz ince ve kısaysa, boynu tamamen saran pırlanta kolyeler, en ideal seçenek olacaktır.

Uzun Boyunlular Hangi Pırlanta Kolyeyi Tercih Etmeli?

Uzun boyunlular için de pırlanta kolye modelleri arasında son derece cazip ve etkileyici tasarımlar vardır. Boyun şekillerine göre pırlanta kolye seçimi yaparken boynunuzun uzun olduğunu düşünüyorsanız önceliğiniz kolyenin düştüğü vücut bölgesi olmalıdır. Kısa zincirli modeller sizin için doğru bir tercih değildir.

Olabildiğince vücudun boyuna birleştiği bölgeye düşen pırlanta kolyelere yönelim göstermelisiniz. Geleneksel tasarımların büyük bir bölümü, bu tarz bir yapısal özeliğe sahiptir. Dolayısıyla klasik tasarımlar arasında tercihte bulunarak uzun boyun yapınızla pırlantanın kusursuzluğunu en estetik şekilde bütünleştirebilirsiniz.

Görece boynunuz uzun ve kalınsa burada ince ve yine vücut bölgesinin boyunla birleştiği kısma düşen pırlanta kolyeleri tercih etmeniz gerekir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da giyim tarzınızdır. Pırlanta kolyenizi en etkili şekilde görünür kılmak istiyorsanız giyim tarzınızla uyumlu modellere yönelerek pırlantanın ışıltısını tarzınızla bütünleştirebilirsiniz.

Kısa Boyunlular Hangi Pırlanta Kolyeyi Tercih Etmeli?

Boyun şekillerine göre pırlanta kolye seçimi yaparken en çok dikkat etmesi gerekenler kısa boyunlulardır. Pırlanta kolyeler, her zaman ve her şart altında görünür olmalıdır. Bu doğrultuda kısa boyunlu yapıya sahip olanların pırlanta ışıltısını en iyi şekilde yansıtabilmeleri için her şeyden önce kolyenin görünür olduğundan emin olmaları gerekir.

Kısa ve kalın boyunlu olanlar için baget pırlanta kolye modelleri en doğru tercihtir. Bu modeller, pırlantanın ihtişamlı dokusunu keskin hatlarla yansıtır. Dolayısıyla her zaman daha görünürdür. Zincir yapısının da orta kalınlıkta olması ideal bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Kısa ve ince boyunlular ise boyun şekillerine göre pırlanta kolye seçimi kapsamında kolyenin uç bölümünde daha minimalist tasarımlara yönelim gösterebilir.

Emel Pırlanta, pırlanta kolye koleksiyonunda birçok ayrıcalıklı modele ev sahipliği yapıyor. Her tarza, boyun ve vücut yapısına uygun pırlanta kolyeler arasında tercihte bulunarak, tarzınızı pırlantanın ışıltısıyla tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.emelpirlanta.com/blog/degerli-taslar-ve-anlamlari linkinden ulaşabilirsiniz.