Pırlanta ihracatında Türkiye 3.'sü
EN
444 50 16
Yüz Şeklinize Göre Pırlanta Küpe Seçimi

13.09.2023

Yüz Şeklinize Göre Pırlanta Küpe Seçimi

Muhteşem ışıltı kaynağı pırlanta, her bir mücevherde kusursuzluğun simgesidir. Bu muhteşem kusursuzluğu stilinize en etkili şekilde yansıtabilmeniz için pırlanta mücevher seçerken belli başlı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Söz konusu pırlanta küpeler olduğunda ise ön plana çıkan en önemli faktör yüzünüzün şekli ve yüz hattınızdır.

Yüz şeklinize göre pırlanta küpe seçimi yaparken, elbette birincil önceliğiniz beklentileriniz ve kişisel zevkiniz olmalı. Yüz şeklinize göre pırlanta küpe seçimi yapmanız halinde ise muhteşem stilinizi eşsiz pırlanta ışıltısı eşliğinde zarafetle tamamlamanız oldukça kolay.

Yüz Şekli Nasıl Belirlenir?

Yüz şeklinize göre pırlanta seçimi yaparken, öncelikli olarak yüz şeklinizin ne olduğunu bilmeniz de fayda vardır. Kıyafetlerde olduğu gibi mücevherlerde de hatlar, estetiğin en önemli bileşenlerindedir. Dolayısıyla yüz şeklinizi anlamanız, hangi küpeleri tercih edeceğiniz kadar tercih ettiğiniz pırlanta küpeleri nasıl kullanacağınıza ilişkin de önemli bir rehber olacaktır.

Ayrıca pırlanta küpeler, yüzünüz normalde olduğundan daha; geniş, uzun, ince ya da yuvarlak bir görünüm kazanmasını sağlayabilir. Yüz şeklinizi anlamak istiyorsanız burada dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta bulunuyor. Bunlardan en önemlisi yüzünüzün en ve boy uzunluğudur. Yüzünüzün en ve boy uzunluğuna bağlı olarak temel anlamda üç farklı yüz şeklinden birine sahip olabilirsiniz. Bunlar; dikdörtgen, yuvarlak ve karedir.

Yüz Yapısına Göre Pırlanta Küpeler Nasıl Seçilir?

Yanaklarınız yuvarlak bir yapıya sahipse yüzünüz çok büyük oranda dairesel niteliktedir. Dolayısıyla yüz şeklinize göre pırlanta küpe seçimi yaparken daha keskin hatlara sahip olan pırlantalar, yüz hattınızın çok daha dikkat çekici ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Baget pırlanta küpeler, bu tarz yüz şekilleri için son derece iddialı bir seçenektir.

Aynı zamanda yüzünüzün yuvarlak bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorsanız, sarkık modelleri de değerlendirebilirsiniz. Öte yandan alın yapınız yanaklardan daha geniş şekildeyse bu noktada yüzünüzün alt tarafının daha dar olduğunu söylemek mümkündür. İhtişamlı ve büyük taşlı küpeler için bu yüz şekli, oldukça uygundur.

Alın ve çene çizginizin genişliği birbirine yakınsa; yüz şekliniz, pırlanta küpelerle oldukça yumuşatılabilir durumdadır. Özellikle halka küpeler, yüz şeklinizle muhteşem bir uyum kurarak görünümünüzü kusursuzlaştırabilir. Ayrıca kare ya da yuvarlak şekillere ev sahipliği yapan pırlanta küpe tasarımlarını da tercih ederek şıklığınızı pırlanta ışıltısı ile buluşturabilirsiniz.

Stiliniz ve Beklentileriniz Çok Önemli

Yüz şeklinize göre pırlanta küpe seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer durum ise genel anlamıyla stiliniz ve mücevherlerden beklentilerinizdir. Pırlanta mücevherler, pırlantanın muhteşem ışıltısı eşliğinde şıklığın vazgeçilmezlerindendir. Pırlanta küpeler ise tüm mücevherler içerisinde zarafeti yansıtmanın en iddialı ve ihtişamlı yoludur.

Dolayısıyla zarif, naif ve bir o kadar da dikkat çekici bir stile sahipseniz pırlanta küpelerinizi tarzınızı yansıtmak için ana parça olarak kullanmanız mümkün. Özellikle davetlerde, özel organizasyonlarda, akşam yemeklerinde elbiselerinizle pırlanta küpelerinizi kusursuz bir uyum eşliğinde kullanabilirsiniz.

Doğru Model ve Tasarım Tercihi

Son olarak yüz şeklinize göre pırlanta küpe seçimi yaparken doğru model ve tasarımlara yöneldiğinizden emin olmalısınız. Ayrıca kaliteli, güvenilir ve bilindik markaları tercih etmek, pırlanta ışıltısını kaliteyle stilinize aktarmanızı sağlayacaktır. Alternatif tasarımları gözden geçirmeli, özgün ve stilinize hitap eden modelleri tercih ederek tarzınıza karakterinizden detaylar katabilirsiniz.

Emel Pırlanta, stilinizin en iddialı parçası olmaya aday birbirinden seçkin pırlanta küpe modelleriyle ruhunuza dokunacak. Emel’in özel koleksiyonlarını inceleyin ve şıklığınızı pırlanta esintisi altında zarafetle buluşturun!

Bir önceki yazımıza https://www.emelpirlanta.com/blog/kat-kat-stil-coklu-bileklikler linkinden ulaşabilirsiniz.