Pırlanta ihracatında Türkiye 3.'sü
EN
444 50 16
Burcunuzu Yansıtan Pırlanta Takılar Hangileri?

13.12.2022

Burcunuzu Yansıtan Pırlanta Takılar Hangileri?

Burçların insanların karakterleri, zevkleri ve tarzları üzerinde etkisi olduğuna dair inanışlar var. Her burç kendine has özelliklere sahip. Kişiliği ve özgünlüğü yansıtan burçlar, kişilerin kendi stilini oluşturmasında da etki gösteriyor. Örneğin; bazı burçlar karakteristik özelliklerine bağlı olarak sadelik ve yalınlık severken, bazısı tam dersi gösterişten hoşlanıyor. Bu noktada kişilerin mücevher seçimi de burç özelliklerinden etkileniyor. “Burcunuzu yansıtan pırlanta takılar hangileri?” sorusunun cevabıyla kendinizi daha özel ve benzersiz hissettirecek pırlanta takılara sahip olabilirsiniz. Burcunuzu yansıtan pırlanta takıları tercih ederek hem enerjinizi yükseltebilir hem de estetik bir görünüm kazanarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bunun için de sitemizdeki yakut, zümrüt ve safir taşlı pırlantalara göz atabilirsiniz. 

Burçlara Göre Pırlanta Takılar

“Burcunuzu yansıtan pırlanta takılar hangileri?” sorusuna yanıt bulmak için tek tek tüm burçlara bakılması gerekiyor. Çünkü her burç farklı özellikler içeriyor. Bundan dolayı da her burcun beğendiği pırlanta taş birbirinden farklı olabiliyor. Burçlara göre pırlanta takı tercihlerini öğrenmek için içerik yazısını okumaya devam edebilirsiniz.

 • Koç Burcu

Zodyak burçlar kuşağının ilk burcu olan Koç, genellikle tutkusu, enerjik yönü ve liderliği ile biliniyor. Güçlü bir karaktere sahip olan Koç burcundaki kişiler tutkuyu temsil eden kırmızı taşlı takıları tercih edebiliyor. Ateş grubunda yer alan koç kadını, iddialı görünümü sevdiği için tercihini yakut taşlı pırlanta takılardan yana kullanabiliyor.

 • Boğa Burcu

Sakinlik ve güvenilirlik özelliklerine sahip olan boğa burcundaki kişiler, genellikle evini, arkadaşlık ilişkilerinde istikrarlı olmayı ve yemek yemeyi önemsiyor. Yeşili tüm parlaklığı ile yansıtan zümrüt taşlı pırlantalar boğa kadınlarına benzersiz bir şıklık katıyor. Hem şık hem de rahat giyinmeyi seven kadınlar için zümrüt taşı iyi bir tercih oluyor. 

 • İkizler Burcu

Kararsızlık özelliği ile bilinen ikizler burcu kendini çok iyi ifade edebiliyor. Kendi stilini ortaya koyma konusunda başarılı olan ikizler kadınları için renkli olan tüm pırlanta takılar uygunluk gösteriyor. Ilımlı ve sıcak karakterli olan ikizler renkli pırlanta yüzüklerle veya kolyelerle kendisini rahat hissediyor. 

 • Yengeç Burcu

Duygusallık konusunda oldukça hassas ve derin olan yengeç burcundaki kişiler, enerjisi ile çevresindekileri etkiliyor. Genellikle evcimen olan yengeç burçları, konfor alanından uzaklaşmaktan hoşlanmıyor. Mor pırlanta taşlarla hareketlilik kazanan yüzük ve kolyeler yengeç burcunun enerjisini yansıtıyor. 

 • Aslan Burcu

Kendini ifade etmek ve görünürlüğü ile dikkat çekmek konusunda cesur olan aslan burçları takı seçiminde genellikle iddialı görünümleri tercih ediyor. Kendilerini şımartmayı seven aslan burçları odak noktası olmayı oldukça seviyor. “Burcunuzu yansıtan pırlanta takılar hangileri?” sorusu aslan burçları için pırlantalar, yakutlar ve zümrütler olarak yanıtlanabilir.

 • Başak Burcu

Simetri, düzen ve kararlılıkla özdeşleşen başak burçları, duygusal yönleriyle de ön plana çıkıyor. Sadelikten hoşlanan başak burçları için ferah ve nefes aldıran mavi renkli pırlantalar uygun oluyor. Gösterişten uzak olan safir pırlanta kolyeler başak burçları için oldukça uygun. 

 • Terazi Burcu

Havai yönleriyle bilinen terazi burçları hem güçlü arkadaşlık ilişkileri hem de flörtöz yönleri ile biliniyor. Şık ve estetik görünmekten hoşlanan terazi burçları için açık mavi ve pembe renklerini tercih edebiliyor. Sanatçı ruhlu terazi burçları tercihlerini safir ve yakut taşlı pırlantalardan yana kullanabiliyor. 

 • Akrep Burcu

Gizemli, cesur ve sadık olan akrep burçları kendisini ifade etmek konusunda çekingen kalabiliyor. Ancak akrep burçları karakteristik özelliklerini çok net bir şekilde ortaya koyabiliyor. En tutkulu burçlardan biri olan akrepler için koyu lacivert renkli taşlara sahip olan safir pırlantalar değerlendirilebiliyor. 

 • Yay Burcu

Eğlence, coşku ve neşe denildiğinde akıllara gelen yay burçları özgürce seyahat etmekten hoşlanıyor. Sık sık tarz değiştirmeyi seven yay burçları için açık mor renkli taşlar uygun oluyor. Gökkuşağının tüm renklerini dolabında barındıran yay burçları için sadelik ve rahatlık ön planda oluyor. 

 • Oğlak Burcu

Olgun karakterleri ile bilinen oğlak burçları işlerine oldukça düşkün. Nötr renklerden hoşlanan oğlak burçları sade takıları tercih ediyor. Koyu lacivert ve menekşe renkli takılar enerjilerini tamamladığı için pırlanta tercihinde safir rengini seçebiliyor.

 • Kova Burcu

Kova burcu kıvrak zekası ve güçlü hayal dünyası ile ön plana çıkıyor. Renkli karaktere sahip olan kova burçlarının özbilinci oldukça gelişmiş. Mavinin göz kamaştırıcı tonlarıyla özdeşleşen kova burçları safir pırlantalar ile enerjisini arttırabiliyor. 

 • Balık Burcu

Hayalperestliği konusunda diğer burçların önüne geçen balık burçları duygusallıkları ile biliniyor. Saflığın ve temizliğin rengi olan beyaz balık burçları için uygun oluyor. Hafif ışıltılı pırlanta takılar ile balık burçları kendilerini daha rahat hissediyor. “Burcunuzu yansıtan pırlanta takılar hangileri?” sorusu balık burçları için tek taşlar, beştaşlar ya da tamtur taşlar olarak yanıtlanabilir.

Bir önceki yazımıza https://www.emelpirlanta.com/blog/kirmizinin-asilligi-yakut-mucevherler linkinden ulaşabilirsiniz.