Pırlanta ihracatında Türkiye 3.'sü
EN
444 50 16
Yılbaşı Stiline Göre Pırlanta Yüzük Seçimi

20.12.2022

Yılbaşı Stiline Göre Pırlanta Yüzük Seçimi

Yeni umutların, yeni deneyimlerin ve yeni hedeflerin habercisi olan yeni yıl, herkes tarafından heyecanla bekleniyor. Yeni yıla nasıl girilirse öyle geçeceğine inanan kişiler o güne özel hazırlıklar yapıyor. Yılbaşı stiline göre pırlanta yüzük seçiminde bulunarak tüm yıl ışıldama şansı elde edebilirsiniz. Tüm kombinlere eşlik eden pırlanta yüzükler şıklık ve zarafet sunuyor. Pırlanta yüzük seçenekleri arasında; tektaş yüzükler, beştaş yüzükler, tamtur yüzükler, baget yüzükler, piecut yüzükler, safir yüzükler, yakut yüzükler, zümrüt yüzükler ve fantazi yüzükler yer alıyor.

Farklı kullanıcı zevklerine hitap eden pırlanta yüzükler her an özel hissetmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca iyi bir hediye alternatif olan pırlanta yüzükler eş, nişanlı ve sevgililer tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yılbaşında en çok tercih edilen pırlanta yüzük seçenekleri arasında; tektaş yüzükler, beştaş yüzükler ve tamtur yüzükler sayılabiliyor. Sade yılbaşı kombinlerine şıklık katan pırlanta yüzükler, şık kombinleri daha da ön plana çıkartıyor. Her kadının hayalini süsleyen tektaş yüzükler; rengine, kesimine, berraklığına ve ölçüsüne göre değişiklik gösteriyor. Yılbaşı stiline göre pırlanta yüzük seçiminde bizi yani Emel Pırlanta’yı tercih ederek hayalinizdeki pırlanta yüzüğe kavuşabilirsiniz. 

Yılbaşı Stiline Göre Pırlanta Tektaş Yüzük

Yılbaşı stiline göre pırlanta yüzük seçiminde tektaş yüzükler oldukça popüler. Birçok kadının hayali olan pırlanta tektaş yüzük, ömür boyu mutlulukla parmakta taşınıyor. Pırlanta tektaş yüzük seçiminde öncelikle görünüşüne hayran olabilirsiniz. Ancak tektaş yüzüğün rengi dışında kesimine, berraklığına ve ölçüsüne de dikkat edilmesi öneriliyor. Pırlantanın değeri doğada ne kadar zamandır kaldığı ile doğrudan bağlantılı oluyor. Genel olarak renksiz görünen pırlantaların arasında mutlaka belli belirsiz de olsa renk farklılıkları bulunuyor. Hatta renksiz olarak nitelendirilen pırlanta sayısı oldukça az. Pırlanta tektaş yüzük seçiminde el şekline dikkat edilmesi öneriliyor. Çünkü el şekline göre tercih edilen tektaş yüzük daha estetik duruyor. 

Yeni Yıla Girerken Işıldayın: Pırlanta Beştaş Yüzük

Yılbaşı stiline göre pırlanta yüzük seçiminde tektaş yüzükler kadar beştaş yüzükler de büyük bir ilgi görüyor. Kombinlere şıklık katan pırlanta beştaş yüzükler, beş farklı pırlantanın bir araya gelmesi ile tasarlanıyor. Beştaş yüzükler genellikle evliliklerin 5. yıllarında tercih ediliyor. Çünkü beştaş yüzükler sadakati, aşkı ve geniş bir aileyi simgeliyor. Evliliğin çok özel ve güzel bir şekilde devam ettiğini vurgulayan pırlanta beştaş yüzükler özellikle 5. yıla özel bir anlam yüklüyor. Ancak 5. yıldan daha önce ya da evlilik teklifi sırasında da ihtişamlı ve gösterişli duran beştaş yüzükleri tercih edebilirsiniz.

Pırlanta beştaş yüzüklerde yer alan her bir taş farklı bir şeyi sembolize ediyor. Beştaş yüzükteki ilk taş aşkı, ikinci taş sadakati, üçüncü taş mutluluğu, dördüncü taş huzuru, beşinci taş ise bağlılığı yansıtıyor. Çok özel bir anlama sahip olan pırlanta beştaş yüzükler ile kadınlar kendilerini çok özel hissediyor. 

Yılbaşı Partilerinde Vazgeçilmez Pırlanta Tamtur Yüzük

Yılbaşı stiline göre pırlanta yüzük seçerken günümüzde oldukça popüler olan tamtur yüzükleri de tercih edebilirsiniz. Klasik alyans ve yüzük modellerinden sıkılanların tercih ettiği tamtur yüzükler, oldukça şık ve estetik bir görünüme sahip. Yüzük halkasının tamamı taşlar ile çevrili olan pırlanta tamtur yüzükler, alyans yerine kullanılabiliyor. Güzel bir hediye alternatifi olan tamtur yüzükleri; evlilik teklifi sırasında ya da söz, nişan gibi etkinliklerde veya yıldönümlerinde eşinizin yüzünü güldürmek için tercih edebilirsiniz. Tek sıra, çift sıra, üç sıra, beş sıra veya yedi sıra olabilen tamtur yüzükler arasından zevkinize hitap edeni seçerek yılbaşı kombinlerinize şıklık katabilirsiniz. 

Yılbaşı Kombinlerini Tamamlayan Pırlanta Yüzükler

Yılbaşı stiline göre pırlanta yüzük seçerken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar yer alıyor. Her kombine eşlik edebilen pırlanta yüzükler ile oldukça şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Örneğin; tek parça siyah mini bir elbiseyi ince siyah bir çorap ve stiletto ile kombinleyebilirsiniz. Üzerine suni bir kürk giyerek ve aksesuar olarak tektaş ya da beştaş yüzük tercih ederek kombininizi tamamlayabilirsiniz. Rahat ve iddiali bir görünüm isterseniz deri pantolon, şık bir bluz ve topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Bu rahat ama aynı zamanda şık kombininize tamtur yüzükleri de ekleyerek gecenin yıldızı olabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.emelpirlanta.com/blog/burcunuzu-yansitan-pirlanta-takilar-hangileri linkinden ulaşabilirsiniz.